Не існує в інтер’єрі предмета простіше та функціональніше, ніж звичайна, настінна полиця. Завдяки полицям на стінах можуть дбайливо та акуратно зберігатися будь-які речі, не захаращуючи внутрішній простір приміщень. Дизайн полиці залежить від вашої фантазії.
Найбільш гармонійно вписуються в інтер’єр полички з меблевого щита, які дуже легко зробити своїми руками. Для виготовлення настінних полиць підходять меблеві щити з інтернет-магазину «Мідеро» розміром 18-20 мм. У нашій статті ми розповімо, як зробити домашню полицю з меблевого щита та доповнимо інформацію кількома креативними способами виготовлення поличок з підручних предметів.

Як зробити настінні полиці з меблевого щита?

Зібрати полиці з дерев’яних щитків дуже просто та легко. Ми покажемо вам, як зробити оригінальну полицю з декількох секцій у вигляді підвісних прямокутників. Така композиція не лише організує простір для зберігання речей, а й ефектно прикрасить інтер’єр.

Інструменти та матеріали для виготовлення полиць із меблевого щита

  • пилка або лобзик по дереву;
  • шуруповерт;
  • біти та свердла під конфірмати;
  • інструменти для розмітки: рулетка та олівець;
  • шліфувальні круги (зернистість 100 та 400);
  • соснові щити 20 см: два меблевих щити 1800 см;
  • один меблевий щит 300 см (або 2 щити по 150 см);
  • лак для покриття дерева на водяній основі;
  • 6 підвісів та 24 конфірмати;
  • столярний клей.

Інструкція з виготовлення щитових полиць

1. Випилювання з меблевих щитів деталей для збирання секцій: основна поличка 1640 мм, перегородки 250 мм (12 шт.), горизонтальні розподільники 290 мм (6 шт.).

2. Шліфування деталей спочатку шліфувальним кругом із зернистістю 100, а потім 400.

3. Установка за допомогою шкантів, змащених столярним клеєм, верхніх полиць на довгу горизонтальну деталь.

4. Вкручування конфірматів у довгу, горизонтальну деталь та кріплення нижніх секцій.

5. Покриття полиці лаком на водній основі та просушування виробу.

До стіни, зібрану з декількох секцій, полицю можна прикріпити за допомогою прихованих дюбелів. Але якщо поличкам належить витримувати істотну вагу, то краще взяти петлеві підвіси.

Поради щодо оформлення настінних полиць

Після того, як зібрані полиці вже на стіні, хочеться, щоб вони виглядали презентабельно. Для цього радимо прислухатися до наступних порад.

  1. Зверніть увагу на оформлення кольорів. Рекомендуємо вибрати домінуючий колір для полиці та два додаткові кольори для предметів, які зберігатимуться на поличці. Якщо полиця буде контрастувати за кольором з предметами, що стоять на ній, то вона виразніше виглядатиме в інтер’єрі. Для підбору цікавих колірних рішень, рекомендуємо прочитати про 5 надихаючих поєднань кольорів в інтер’єрі.
  2. Дотримуйтесь принципу тріад у розміщенні предметів. Це, мабуть, улюблений принцип усіх перфекціоністів. Він означає, що речі подібних кольорів краще розставляти так, щоб вони знаходилися на вершинах уявних трикутників.
  3. Дотримуйтесь симетрії в розташуванні предметів. Це означає, що предмети, схожі за розміром та кольором, варто розставляти вертикально чи горизонтально щодо уявних осей симетрії.
  4. Не зберігайте на одній полиці надто багато речей. Краще нехай на полиці буде одна, але ексклюзивна дрібниця, ніж купа розносортного мотлоху.
  5. Пам’ятайте, що на найвищій полиці повинні зберігатися найлегші предмети і навпаки. Наймасивніші або найважчі речі завжди мають бути розташовані на нижньому рівні.
  6. Пам’ятайте про функціональність і ергономічність розміщення предметів на полицях. Вам буде зручно, якщо на рівні вашого погляду будуть саме ті речі, якими ви найчастіше користуєтеся.

Ідеї зі створення настінних полиць із підручних матеріалів

Якщо добре пошукати в коморі або на горищі, можна виявити найнесподіваніші речі, з яких вийде зробити абсолютно унікальні полиці, яких точно ні в кого не буде. Не бійтеся експериментувати, щоб зробити настінні полиці цікавим доповненням інтер’єру. 10 ідей створення інтер’єру за допомогою книжкових полиць точно не залишать нікого байдужим! Способів того, як можна зробити настінні полички, організувати зберігання речей на них і тим самим привнести свою індивідуальність в оформленні інтер’єру, безліч.

Наприклад, дуже стильно виглядають настінні полиці, виконані у вигляді написів або предметів з контурами стрілки, дерева, автомобіля або піраміди. Несподівано на стінах виглядатимуть полиці-кам’яні виступи, полиці-слеби, корчі, хвилеподібні підвіски або полиці, зроблені з яскравих подарункових коробочок. Звичайно, такі конструкції непридатні для зберігання великовагових предметів, але відмінно підійдуть для розташування милих серцю дрібниць і книжок.

Найпоширеніший вибір матеріалу серед тих, хто любить майструвати речі своїми руками – це шухляди, ящики, драбини та піддони. З них можна виконати унікальні стелажі, полиці та інші меблі, які не тільки оригінально виглядають, але й дуже функціональні.

Найбільш, мабуть, несподіваний вибір для створення настінних полиць – це рейки від старих лиж або скейту, ємність від візка, спинка стільця або навіть старі двері. Такі речі можна перетворити до невпізнанності та дати їм нове життя у вигляді привабливих настінних поличок.

Домашній простір – це унікальний світ, у якому кожен куточок покликаний надихати свого господаря. Це можна реалізувати за допомогою простих деталей, невеликої майстерності та величезної фантазії. Читайте цікаві та корисні публікації блогу «Мідеро» , та надихайтесь на створення стильного та сучасного дизайну свого житла!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *