Головна > Блог компанії Midero > Правила створення яскравих акцентів в інтер’єрі

Правила створення яскравих акцентів в інтер’єрі

Яскраві кольори мають здатність оживляти простір, змінювати настрій та покращувати емоційне тло інтер’єру. Щоб зробити домашню обстановку яскравою та приємною, можна просто додати до неї кольорових деталей. А як зробити це найкраще, ми розповідаємо у сьогоднішній публікації.

Які предмети можуть бути акцентами в оформленні інтер’єру?

Акцентом може стати будь-який предмет у приміщенні, що привертає увагу. Його завдання – зробити інтер’єр більш ефектним та привабливим, а в деяких випадках навіть епатувати та здивувати. Якщо оформити інтер’єр за допомогою предметів яскравого кольору, який відрізняється від основного тону приміщення, такі яскраві акценти стильно прикрасять і освіжать обстановку. Це може бути будь-який предмет декору, меблів або домашній текстиль, а також різноманітні аксесуари:

  • вази, статуетки, посуд;
  • вітражі, картини, фотографії;
  • шпалери, інсталяції;
  • килими, подушки, пледи, штори, скатертини, серветки;
  • пуфи, стільці, крісла, дивани;
  • світильники, бра, торшери;
  • живі квіти.

Які ще предмети інтер’єру можна використовувати як акценти? Для цього можна брати абсолютно все, що вам подобається. М’які іграшки, книжкові палітурки, соковиті, зелені тони рослин, які особливо ефектні у світлих інтер’єрах скандинавського стилю. Предмети колірного акцентування вибираються в залежності від того, в якій кімнаті необхідно оновити обстановку. Наприклад, у ванній може послужити яскравим акцентом шторка від душу, а у дитячій кольорові контейнери для іграшок. У вітальні можна виділити яскравим кольором диван, а на кухні стільці.

Геть оригінальні рішення розставити колірні акценти за допомогою яскравих міжкімнатних дверей, фасаду шафи для одягу або кухонних фасадів і холодильника або задніх стінок стелажів, які особливо контрастно виділяють предмети, що стоять на полицях.

Правила колірного акцентування

✅ 1. Щоб досягти бажаного ефекту колірного акцентування, при введенні яскравих акцентів потрібно вибирати для них не інший відтінок основного кольору в інтер’єрі, а зовсім інший колір.

✅ 2. При розміщенні колірних акцентів слід використовувати формулу 60-30-10, що означає відсоткове співвідношення різних кольорів у приміщенні. 60% відводиться під основний колір, 30% повинен займати додатковий колір або відтінок основного кольору, і всього 10% повинен займати акцентний колір, інакше він ризикує перестати бути акцентним.

Це універсальна формула для вдалих поєднань кольорів, яка добре працює також і в дизайні одягу.

✅ 3. Колірні акценти розставляють за трьома схемами: «тепло-холодно», «додаткова» та «аналогічна». Це досить легко зробити. Наприклад, схему «тепло-холодно» вибирають, якщо хочуть розбавити прохолодні або гарячі тони, що переважають у кімнаті. Жовтий або помаранчевий вишукано підкреслюють графітовий та сірий, а синій та блакитний оригінально виділяє кораловий відтінок.

Приклади таких сполучення кольорів, що надихають, ви побачите в статті 5 надихаючих поєднань кольорів в інтер’єрі. Додавання акцентів за схемою «додатковою» може потужно зарядити інтер’єр в енергетичному плані. Її рекомендується використовувати у вітальні, їдальні або залі, але не спальні. У цій схемі кольори для яскравих відтінків підбираються за колом Іттена – схемою з 12 кольорів.

Додатковими кольорами називаються протилежні між собою кольори на колі Іттена. Наприклад, якщо кімната оформлена в помаранчевому кольорі, то для акцентів добре підійдуть сині та блакитні відтінки. А схема «аналогічна» навпаки передбачає створення більш спокійної та менш контрастної атмосфери за рахунок того, що у якосты акцентного вибирається колір, який на колірному колі розташований по сусідству з основним. Тобто якщо в кімнаті переважають блакитні кольори, то акцент можна зробити зелений.

✅ 4. При оформленні інтер’єру нейтральними білими, бежевими або сірими тонами, у якості акцентного можна вибирати будь-який колір або навіть кілька кольорів. У нейтральному інтер’єрі акценти можна постійно змінювати в залежності від настрою, не звертаючи уваги на розташування кольорів на колі Іттена.

✅ 5. Якщо ви бажаєте зробити лише один яскравий акцент у приміщенні, то зробіть його великим чи дуже ефектним. Це може бути, наприклад, диван із яскравою оббивкою в монохромному інтер’єрі або акцентна стіна. Поодинокі акценти роблять інтер’єр справді вражаючим. Чим менше буде акцентного кольору – тим більше він буде привабливим та ексклюзивним! Контрастне поєднання однієї яскраво вираженої деталі на тлі інтер’єру, виконаного в спокійних тонах, виглядає особливо дорого та стильно.

Звичайно, не завжди потрібно виділяти в інтер’єрі яскраві акценти. Особливо якщо це елегантний та вишуканий монохром. Але за бажанням додати яскравості, ви зможете перетворити та оживити свій будинок. А з використанням наших рекомендацій, у вас це вийде особливо красиво!

Кошик
Догори