В інтернет-магазині «Мідеро» продаються різні моделі дверей та можна купити дверне полотно з коробкою та лиштвою. Двері з меблевого щита естетично виглядають і приваблюють натуральною красою соснового дерева, прикрашаючи будь-який інтер’єр. Але в сучасних інтер’єрах стало модним робити яскраві кольорові акценти на дверях. Тому ми розповімо вам, як гарно пофарбувати дерев’яні двері.

Яку фарбу вибрати для дверей?

Вибираючи колір та фарбу для фарбування дерев’яних дверей, потрібно розібратися у видах фарб, які використовуються на дерев’яних поверхнях. Ось найпопулярніші покриття для дерев’яних поверхонь на сьогоднішній день.

Нітроемаль. Ця фарба зроблена на основі нітрату целюлози. Високостійкий перед ультрафіолетом та вологою, надійний та довговічний варіант фарби, яка швидко висихає. До того ж недорога за вартістю. Але вона високотоксична, і працювати з нею можна тільки в респіраторі та краще на вулиці через різкий та неприємний запах.

Латексна фарба на водяній основі. Це продукт із бутадієн-стиролу, таке покриття легко наноситься та миється. Буває з ефектом глянцю, матова та сатинова. Латекс добре використовувати на дерев’яній поверхні і служить таке покриття справно і довго. Рекомендується використовувати латексну фарбу виключно всередині приміщень, тому що під дією ультрафіолету вона може пожовтіти і потріскатися.
Алкідна емаль. Універсальна у використанні і найдоступніша за ціною серед інших видів фарб. Характеризується відмінною еластичністю та довговічністю. Різноманітність алкідних емалей передбачає фарби на будь-який смак з різними ефектами: глянсовий, матовий та напівматовий, тому сфера їхнього застосування дуже широка. Алкідна фарба з матовим ефектом особливо потрібна при оздобленні внутрішніх приміщень, тому що вона не залишає сонячних відблисків. Але висихає довше і рекомендується додатково покриватись лаком, без якого стійкість до зовнішніх факторів буде зниженою.

Акрилова емаль. Відрізняється екологічністю, нетоксичністю та відсутністю різкого запаху. Це покриття стійке до прямого сонячного проміння і підвищеної вологості. Абсолютно безпечна фарба для використання всередині приміщень, не виділяє жодних токсичних випарів. Але акрилову емаль радять покривати зверху лаком для кращого закріплення ефекту.

Чому ми не вносимо до переліку лак, так це тому, що лаки для дерева є плівкоутворюючими складами, вони можуть бути з матовим або глянцевим блиском, під яким буде проступати структура дерева. Тому, якщо все-таки хочете отримати яскравий колір, враховуйте властивості та прозорість покриття, що вибирається.

Фарбування дерев’яних дверей у яскравий колір допоможе повністю освіжити інтер’єр та змінити домашню обстановку без особливих зусиль та витрат. Для цього вам знадобиться термофен, фарби, наждачний папір, пензлики для фарбування. Двері важливо ретельно підготувати до фарбування. Якщо це старі двері, їх необхідно зняти та видалити шар старого покриття, обробити наждачним папером до ідеальної гладкості, а потім покрити фарбою у кілька шарів та дати просохнути.

Як гарно пофарбувати дерев’яні двері?

Якщо вам потрібно перефарбувати старі дерев’яні двері, їх потрібно зняти з петель та розібрати, прибрати всі ручки та замки, залишивши лише полотно. Найкраще стара фарба знімається промисловим феном. Якщо ви захочете зняти стару фарбу ацетоном або відколупати її гострими предметами, це лише пошкодить поверхню. Використовуючи фен зі шпателем, можна акуратно, точно та дбайливо видалити все зайве з дверного полотна, тим самим, ретельно підготувати його до нанесення фарби.

Якщо ви придбали дверне полотно в «Мідеро», то достатньо відшліфувати його дрібним наждачним папером перед нанесенням ґрунтовки. Головне завдання при фарбуванні дверей – чиста, суха та максимально гладка поверхня. Перевага зовнішнього вигляду соснового щита – його текстура з дерев’яними візерунками. Для збереження натурального вигляду дерева двері покриваються безбарвним лаком. Але якщо ваше завдання досягти яскравого ефекту – вибирайте серед варіантів фарб, перелічених у нашій статті.

Технологія фарбування дверей з дерева

Підготовка до фарбування дверей. Після зняття старої фарби та шліфування дверного полотна слід акуратно заклеїти малярським скотчем усі місця, які фарбувати не потрібно. Наприклад, скла в таких моделях, як міжкімнатні двері «Грація» зі склом або двері «Еталон» зі склом. Після завершення фарбування дверей малярський скотч знімається і фарбування виглядає акуратно.

Нанесення кольорового покриття. Для отримання рівного та красивого фарбування, дрібні ділянки дверей фарбують пензликом, для великих ділянок використовують валик із велюровим ворсом. Фарба або лак наноситься щонайменше в два шари. Добре провести й шліфування вже пофарбованої поверхні дверей перед нанесенням другого шару. Тоді полотно буде ідеально гладким та рівномірно забарвленим.

Висихання фарби. Після фарбування дверям обов’язково потрібно дати висохнути після кожного шару фарбування. Тільки після нанесення та висушування кількох шарів, можна повертати двері на петлі.

Виконуючи фарбування дверей, також буде корисно дізнатися наступні прийоми, які дозволять максимально красиво і акуратно пофарбувати дерев’яні двері:

  • фарба наноситься виключно вздовж волокон;
  • кисть для фарбування повинна бути напівсуха, тому що мокрий пензлик не рівномірно розподіляє фарбу, а сухий ускладнює нанесення складу на стиках;
  • не можна фарбувати дверне полотно у вертикальному положенні, інакше фарба стікатиме і не вийде рівномірний відтінок по всій поверхні;
  • для того, щоб колір ліг рівномірно, фарба наноситься в кілька шарів. Спочатку зверху донизу, потім – знизу-вгору. Між нанесенням кожного шару слід дочекатися повного його висихання. Тоді результат буде гарним та професійним.

Отже, найважливішим при фарбуванні дверей є вибір якісної фарби, ретельна підготовка поверхні та дотримання технологічного процесу фарбування з повним висиханням кожного шару фарби. Виконуючи всі наші поради по фарбуванню дверей, ви зможете перетворити дверне полотно на справжню родзинку свого інтер’єру!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *