Головна > Блог компанії Midero > Як зробити стільницю з меблевого щита?

Як зробити стільницю з меблевого щита?

Дерев’яні меблі завжди цінувалася по-особливому завдяки своїм природним, унікальним характеристикам і красі. Однак деревині властиво розтріскуватися або деформуватися через зміни вологості і температури повітря. Від таких недоліків вдалося практично повністю позбутися шляхом зрощування пиломатеріалів в щитові панелі з поліпшеними гигроскопическими і механічними властивостями. В середині дерев’яних щитів рівень внутрішньої напруги волокон знижений, що підвищує їхню міцність і стійкість перед деформацією. Тому зрощений, сосновий щит є самим затребуваним матеріалом для виготовлення стільниць!

Види стільниць з меблевого щита

Меблевий щит чудово підходить для виготовлення столів будь-якої функціональності, головне правильно підібрати потрібний розмір. В інтернет-магазині «Мідеро»  можна купити щити під розміри типових меблевих стільниць з шириною 600 мм і 800 мм і довжиною від 1000 до 3000 мм. Розмір соснового щита 600х1000 мм відмінно підійде як для кухонного столу, так і для комп’ютерного варіанту. Щоб не зміцнювати стільницю ребрами жорсткості, вибирайте товщину не менше 20 мм, і вона не буде прогинатися.

Стільниця для обіднього столу

Якщо ви плануєте виготовити стільницю для обіднього столу, то при виборі щита враховуйте кількість осіб, яке планується розміщувати за столом. Завжди варто залишати невеликий запас на декількох гостей, а краще навіть передбачити запасну стільницю для розсувного столу. Стільниця для обіднього столу розраховується так, щоб для однієї людини виділялося не менше 60 см. Обідній стіл постійно експлуатується і повинен витримувати постійне навантаження від посуду, а також обідня стільниця повинна бути стійка перед механічними пошкодженнями від столових приладів. Тому плануючи виготовити обідню стільницю подбайте про її достатню товщину і надійність покриття.

Комп’ютерна стільниця зі зрощеного щита

Комп’ютерна стільниця не буде відчувати такого вагового та механічного навантаження, як обідній варіант. Тому для комп’ютерного столу можна вибирати стільницю невеликої товщини, яка обійдеться дешевше за ціною, ніж товста суцільна панель. При виборі розмірів комп’ютерної стільниці звертають увагу на метраж приміщення, розмір монітора та інших пристроїв, які планується розташувати на столі. Довжина меблевого щита для виготовлення комп’ютерної стільниці може бути будь-яка.

Стільниця для журнального столика

Це найлегший і найменший виріб з найменшим навантаженням в експлуатації в порівнянні з обідньою або комп’ютерною стільницями. До речі, те ж саме можна сказати і про прикроватні стільниці, для виготовлення яких підходять невеличкі меблеві щитки. Для журнального столика підійде найтонший меблевий щит невеликої довжини. Максимум для чого може використовуватися дерев’яна стільниця журнального столика, так це для розміщення журналів, книг, сервування перекусів, чаю або кави.

Стільниця з меблевого щита на письмовий стіл

Особливістю стільниці для письмового столу виступає її конструкція, яка може доповнюватися полками або ящиками. А їх самостійно виготовити складніше через велику кількість деталей і маніпуляцій по розпилюванню, свердлінню і шліфуванню. З приводу виготовлення стільниці з меблевого щита на письмовий стіл, варто відзначити, що вона повинна бути стійкою перед натиском олівця і ручки. Тому таку стільницю слід покривати якісними захисними засобами. А якщо письмовий стіл використовується для малювання, подбати про таке покриття стільниці, щоб плями від кольорів не в’їдалися в неї, а легко витиралися.

Процес виготовлення стільниці з соснового щита

Коли ви підберете вид і розмір меблевого щита для того, щоб зробити необхідну вам стільницю, подбайте про наявність інструментів, без яких не обійтися в процесі виготовлення.

Отже, вам знадобляться такі інструменти:

  • електролобзик або циркулярна пила (можна замість цього використовувати ножівку по дереву),
  • електродриль;
  • набір свердел;
  • ключі для гайок;
  • наждачний папір великої і дрібної зернистості;
  • кріпильні елементи;
  • засіб для декоративного оздоблення та пензлики.

Маючи під рукою меблевий щит і всі перераховані інструменти, приступаємо до самого процесу виготовлення стільниці.

1) З меблевого щита електролобзиком або ножівкою вирізається стільниця потрібного розміру. Циркулярною пилкою це зробити найзручніше. Циркулярка ріже по направляючій, і тоді торці виходять рівними.

2) Розмітка на зворотному боці стільниці місць для кріплення ніжок столу.

3) Свердління отворів для кріплення.

4) Кріплення опор (ніжок стола). Якщо ви будете встановлювати стільницю на металеві ніжки, то в якості кріплень використовуються гайки. Бруси або балясини, як правило, кріпляться металевими куточками.

5) Шліфування стільниці. Це потрібно зробити якомога ретельніше за допомогою крупнозернистої наждачки, поступово переходячи на більш м’яку.

6) Покриття стільниці декількома шарами декоративно-захисного засобу. Кожен шар повинен просочитися і висохнути. Перед нанесенням кожного наступного шару фарби підняті ворсинки прибираються м’яким наждачним папером.

Якщо ви переживаєте, що ваша стільниця має недостатню товщину, то доведеться докласти до її виготовлення ще деякі зусилля. В цьому випадку стільницю рекомендується зміцнити брусками 40х40 мм, торці яких запилюються під 45 градусів. Бруски кріпляться по периметру стільниці з нижньої сторони за допомогою саморізів. Також можна закріпити підсилюючий брус за допомогою шкантів і клею. Перед цим висвердлюють пази під діаметр шкантів, обмазують клеєм і з’єднуються з елементами конструкції. У підсумок публікації, можна зробити висновок, що стільницю з меблевого щита зовсім не складно зробити самостійно. Крім того, такий виріб за вартістю дешевше аналогічних готових меблів, куплених в магазині. Довговічний, надійний і красивий меблевий щит з яскраво вираженою текстурою сосни для виготовлення стільниці – це ідеальна покупка в інтернет-магазині «Мідеро»!

Кошик
Догори